Video dramatike/ Shihni se si reperi i famshëm dhunon barbarisht ish-partneren në hotel

18 Maj 2024, 08:54 / BOTA ALFA PRESS

Video dramatike/ Shihni se si reperi i famshëm dhunon barbarisht
Një video që daton nga viti 2016 ku tregon reperin e njohur Sean “Diddy” Combs duke dhunuar, shtyrë, tërhequr zvarrë dhe shkelmuar të dashurën e tij të atëhershme, Cassie Ventura, ka dalë në dritë. Videoja e publikuar nga CNN është nga përleshja e çiftit në atë kohë dhe përputhet me pretendimet në padinë e ngritur nga Ventura në nëntor.

Pamjet janë të datës 5 mars 2016, dhe sipas ankesës së Venturës, janë realizuar në hotelin InterContinental tashmë të mbyllur në Century City, Los Angeles. Në video, Ventura del nga një dhomë hoteli dhe ecën drejt ashensorit. Combs, duke mbajtur një peshqir rreth belit, vrapon në korridor pas Venturës. E kap nga qafa dhe e hedh ne dysheme. Duke mbajtur ende peshqirin me njërën dorë, ai kthehet për ta goditur me shkelm.
Me Venturën në tokë, Combs merr çantën nga dyshemeja përpara se të kthehet menjëherë dhe ta godasë përsëri Venturën ndërsa ajo mbetet e palëvizur në dysheme. Më pas ai e tërheq zvarrë Venturën me xhupin e saj drejt një dhome.

Disa sekonda më vonë, ai ulet në një karrige, merr një send nga tavolina dhe e hedh me forcë drejt Venturës. Combs shihet duke u larguar dhe më pas kthehet tek Ventura edhe një herë ndërsa dera e ashensorit hapet dhe dikush duket se po del. Ventura, e cila arriti një marrëveshje të pazbuluar me Combs, nuk pranoi të komentojë videon e postuar nga CNN. Avokati i Venturës, Douglas H. Wigdor, tha: “Videoja tronditëse konfirmoi më tej sjelljen shqetësuese të Combs. “Fjalët nuk mund të shprehin guximin që zonja tregoi për të zbuluar këtë.” Kujtohet se reperi përballet me akuza të rënda për trafik seksual, sulm seksual, përfshirë përdhunim dhe dhunë në familje.