Lezhë/ Reshjet e shiut bllokojnë lëvizjen e qytetarëve dhe automjeteve

25 Maj 2023, 19:24 / AKTUALITET ALFA PRESS

Lezhë/ Reshjet e shiut bllokojnë lëvizjen e qytetarëve dhe

Këtë pasdite, qyteti i Lezhës është përfshirë nga shira të shumtë. Ujërat kanë vërshuar nëpër rrugë dhe lagje të qytetit, duke paralizuar lëvizjen e qytetarëve dhe automjeteve.

Situata me problematike është krijuar në bulevardin “Gjergj Fishta”, bllokun e banimit 11 janari dhe 11.2 hektarë të lagjes “Besëlidhja”.

Rritja e nivelit të ujit në mënyrë të menjëhershme ka bllokuar hyrjet e pallateve.

Kjo është një situatë e përsëritur kur ka reshje të dendura shiu, pasi sistemi i kanalizimeve nuk e përballon nivelin e prurjeve. /Ora News

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128