Kamëz, asfiksohen 2 punonjëse të fabrikës së telit

25 Maj 2023, 19:01 / AKTUALITET ALFA PRESS

Kamëz, asfiksohen 2 punonjëse të fabrikës së telit

Disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore gjatë qëndrimit në ambientet e punës nuk janë ndjerë mirë dhe kanë shfaqur shenja asfiksie.

Policia tha se dy prej këtyre punonjëseve, shtetaset T. D., 42 vjeçe, dhe F. N., 47 vjeçe, ndodhen aktualisht në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Po ndodh...

ide