Dyshoheshin si spiunë, Gjykata e Elbasanit liron papritur dy rusët dhe ukrainasin

25 Maj 2023, 16:46 / AKTUALITET ALFA PRESS

Dyshoheshin si spiunë, Gjykata e Elbasanit liron papritur dy rusët dhe

Gjykata e Elbasanit për shka të përfundimit afateve hetimore ka liruar dy rusët Svetlana Timofevaa dhe Mikhail Zorin si dhe ukrainasin Fedir Alpatov.

Timofeva dhe Alpatov do të qëndrojnë nën masën detyrim paraqitje dhe Zorin arrest shtëpiak.

Kjo masë do të jetë në fuqi deri në mbyllje të hetimeve.

 

Po ndodh...

ide