Ke 5 orë kohë/ I dha ultimatum të dashurit ta vriste, por nuk e bëri, 17-vjeçarja në SHBA godet për vdekje me gur vjehrrën

21 Nëntor 2023, 16:55 / BOTA ALFA PRESS

Ke 5 orë kohë/ I dha ultimatum të dashurit ta vriste, por nuk e

Një vajzë 17-vjeçare në Ohio goditi për vdekje nënën e të dashurit të saj me një gur, pasi i dha atij një ultimatum prej pesë orësh që ai ta vriste vetë, thonë autoritetet.

Kaitlyn Coones nga Cleveland po gjykohet si e rritur me akuza për vrasje për vdekjen e Nicole Jones, 53 vjeç, me prokurorët që thanë se adoleshentja e rrahu për vdekje Nicole në prill, vetëm disa ditë pasi adoleshentja u largua nga shtëpia kujdestare për të qenë me të dashurin e saj, Jonathan Jones, 33 vjeç.

Coones dyshohet se i kishte dhënë Jones, i cili ishte dënuar më parë për marrëdhënien e tij të paligjshme me vajzën e mitur, kohë prej pesë orësh për të vrarë nënën e tij, e cila nuk e miratonte lidhjen e tyre. Kur kaluan ato pesë orë dhe Jonathan ende nuk kishte ndërmarrë veprime, Coones i mori gjërat në duart e saj, thonë prokurorët, sipas New York Post.

Jonathan thuhet se ishte ulur në dhomën e ndenjes në atë kohë dhe dyshohet se ka ndihmuar të dashurën e tij të re të mbulonte vrasjen. Dyshja shkuan në dy dyqane lokale me automjetin e Jones dhe blenë qese plehrash për të mbështjellë trupin dhe për të pastruar kuzhinën.

Dyshja më pas vendosi trupin në makinën e Jonathanit, të cilin e çuan në një kompleks apartamentesh aty pranë dhe e hodhën në një kazan që u dërgua përfundimisht në një grumbullim mbeturinash. Policia thotë se nuk ka gjasa që trupi i Nicole të gjendet ndonjëherë. Pas asgjësimit të trupit, dy të dyshuarit thuhet se kanë kaluar me makinë përtej kufirit jugor në Meksikë.

Autoritetet thanë se ishin vënë në dijeni për krimin e supozuar, kur Policia e Kantonit kontaktoi policinë e Sylvania Township për të kryer një kontroll të mirëqenies në Nicole.

Oficerët e policisë së kantonit thanë se morën fjalë nga shtëpia kujdestare e Coones se adoleshentja i kishte dërguar mesazh një infermiereje, duke thënë se ajo kishte vrarë dy persona dhe ishte në arrati. Nuk dihet se kush mund të ketë qenë viktima tjetër.

Po ndodh...