Këmbimi valutor 6 korrik/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

6 Korrik 2024, 08:15 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 6 korrik/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do blihet me 92 lekë dhe do shitet me 93.1 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 99.8 leke dhe do shitet me 100.6 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 102.1 lekë dhe do shitet me 103.1 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 117.6 lekë dhe do shitet me 118.6 lek.

Po ndodh...