Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, plagosen 6 persona

2023-12-11 09:43:06 / AKTUALITET ALFA PRESS

Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, plagosen 6 persona

Në aksin rrugor “Librazhd-Prrenjas”, automjeti me drejtues shtetasin A. S. është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin Gj. P.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar 3 pasagjerë në automjetin me drejtues shtetasin A. S. dhe 3 të tjerë në automjetin me drejtues shtetasin Gj. P., të cilët ndodhen në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Me drejtuesit e automjeteve po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. 

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.