Deklaratë e fortë e PD Shkodër: Nongratat janë bërë bashkë kundër demokratëve!

2023-05-30 18:24:32 / POLITIKË ALFA PRESS

Deklaratë e fortë e PD Shkodër: Nongratat janë

Partia Demokratike e Shkodrës ka reaguar pas deklaratave të fundit të bëra nga Tom Doshi. Në reagim thuhet se bashkia e Shkodër është bërë pjesë e pazareve të nongratave që prej 6 marsit.

Bojktoti i Shkodranëve në 14 maj tregoi se nuk ju besojnë më nongratave.

Partia Demokratike do të ringrihet mbi vullnetin dhe sakrificën e njerzve të ndershëm dhe do të jetë një Parti e vlerave perëndimore dhe euroatlantike me akte, jo me fjalë, thuhet ndër të tjera në deklaratë.

DEKLARATË
E PARTISË DEMOKRATIKE DEGA SHKODËR

The Democratic Party of Shkodra has been and will always be at the side and in the interest of the citizens and honest democrats of Shkodra.
With this responsibility and awareness, the Democratic Party decided that in the elections of May 14, it would be represented only by candidates for the municipal council in Shkodër.

Convinced of this fair decision-making, we have always made continuous efforts to preserve and protect the opposition vote.

Për fat të keq humbja e opozitës në Shkodër duhet kërkuar shumë më parë se zgjedhjet e 14 majit. Kjo humbje e ka fillimin në marrëveshjet fshehta në zgjedhjet 6 marsit 2021, kur në dakortësi të plotë Edi Rama bëri bashkë të gjithë të korruptuarrit, të gjithë nongratat, bandat e kriminelët në një sulm të paprecedentë ndaj Partisë Demokratike dhe kandidatit të saj, me një qëllim: mbështetjen e Sali Berishës e zgjatimeve të tij.
6 marsi ishte skena e një krimi zgjedhor, por Sali Berisha nuk i kontestoi procesin e zgjedhjeve të 6 marsit, përkundrazi e përdori këtë rezultat në favor të tij.
Humbja e zgjedhjeve të 14 majit është shembulli dhe prova se shkodranët refuzuan dhe bojkotuan masivisht votimin sepse nuk ju besojnë më as nongratave dhe as bishtave te tyre.

Dënojmë me forcë çdo akuzë dhe shpifje që bëhet sot ndaj Partisë Demokratike dhe strukturave të saj në Shkodër për bashkëpunime të imagjinuara që del nga goja e nongratave.
Këto akuza dhe shpifje janë prova më e qartë janë bërë bashkë “nongratat”, janë bërë bashkë të korruptuarit, përfituesit dhe zaptuesit e Shkodrës për të sunduar Shkodrën dhe të ardhmen tonë.

Partia Demokratike është dhe do të të mbetet Partia e njerzve të lirë!
Partia Demokratike do të ringrihet mbi vullnetin dhe sakrificën e njerzve të ndershëm dhe do të jetë një Parti e vlerave perëndimore dhe euroatlantike me akte, jo me fjalë.
Partia Demokratike do të jetë e hapur për të gjithë ata qytetetarë të ndershëm që duan një të ardhme pa Edi Ramën, pa Sali Berishën dhe nongratat e tjerë.