10 yje “Disney” nga vitet 2000 që sot mezi i njohim

28 Nëntor 2023, 19:02 / JETË ALFA PRESS

10 yje “Disney” nga vitet 2000 që sot mezi i njohim

I mbani mend ata fëmijë të adhurueshëm që kanë luajtur në disa nga shfaqjet tuaja të preferuara të Disney në fillim të viteve 2000?

Sa hap e mbyll sytë, aktorët tanë të preferuar kanë rritur flokët dhe mjekrën dhe kanë bërë tatuazhe në të gjithë trupin e tyre dhe zonjat e vogla, natyrisht, kanë ndryshuar edhe më shumë se kaq. 

Moises Arias (Hannah Montana)

Moises Arias, i ose Rico Suave nga “Hannah Montana”, gjithashtu ka ndryshuar mjaft, siç mund ta shihni. Nga roli i tij energjik në Disney Channel, Moises është bërë një aktor serioz, duke luajtur në projekte të mëdha si “Ender’s Game” dhe “The King of Staten Island”.

Meaghan Martin (Camp Rock)

Meaghan Martin, e cila portretizoi Tess-in ambicioz në “Camp Rock”, ka vazhduar të lulëzojë në botën e medias. Tani ajo merret me aktrim, aktrim zanor në videolojëra, prodhon shfaqje dhe bën muzikë në çdo kohë. 

Jake Thomas (Lizzie McGuire)

Jake Thomas, Matt nga “Lizzie McGuire”, tani ka shtuar fotografinë në listën e tij të gjatë të aftësive. Ai vazhdoi të luante në filma dhe shfaqje televizive derisa “dëgjoi thirrjen” e një aparati fotografik.

Nicole Gale Anderson (Jonas)

Nicole Gale Anderson ishte Macy Misa nga “Jonas”. Ajo u zhvendos nga një gjeni i prapaskenave në një nënë të mrekullueshme. Pasi u martua në vitin 2019, Nicole mbeti shtatzënë me fëmijën Charlotte dhe tani nuk ka më kohë për shaka skenike.

Anneliese van der Pol 

Anneliese van der Pol luajti Chelsea Daniels-in e dashur nga “That’s So Raven”. Pas përfundimit të shfaqjes, ajo u shfaq në dhjetëra prodhime, duke përfshirë “Raven’s Home” të vitit 2017, vazhdim i “That’s So Raven”. 

 Clayton vazhdon t’i lërë fansat të habitur me karizmën e tij, edhe pse filmat në të cilët ai luan tani janë për të gjithë moshat.

Jennifer Stone (Magjistarët e Waverly Place)

Jennifer Stone luajti Harper Finkle në “Wizards of Waverly Place”. Ajo u kthye nga një ndihmëse magjike në një avokate të jetës reale, duke rritur ndërgjegjësimin për shëndetin mendor. Jennifer është bërë një zë frymëzues.

Johnny Pacar 

Johnny Pacar, Danny Sinclair misterioz nga “Now You See It…”, ka bërë magjitë e tij që e lejojnë atë të qëndrojë i rëndësishëm në botën e showbizit. Jeta e një aktori është shumë e mirë për ta lënë të shkojë dëm.

Steven Anthony Lawrence (Edhe Stevens)

Steven Anthony Lawrence, i kujtuar me dashuri si Beans nga “Even Stevens”, ka tejkaluar budallallëkun e tij ikonë. Ai tani po përpiqet të luajë të gjitha llojet e roleve serioze për t’u provuar të gjithëve se diapazoni i tij është shumë më tepër se personazhi i dashur dhe i çuditshëm që ai portretizoi dikur.

Leah Pipes (Pixel Perfect)

Leah Pipes, të cilën ne të gjithë e njohim dhe e duam si Samantha nga “Pixel Perfect”, ka lëvizur përtej botës së lezetshme, virtuale të Disney drejt e në ujërat e thella dhe të ftohta të Hollivudit. Ajo gjithashtu u martua në vitin 2014, por më pas u divorcua në vitin 2019.

ide