Horoskopi ditor 27 janar 2023

27 Janar 2023, 07:21 / JETË ALFA PRESS

Horoskopi ditor 27 janar 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Në orët në vijim do të arrini të zgjidhni një çështje që ju është për zemër. Për sa i përket punës, do të ketë mundësi të bëni diçka më shumë. Nga mesi i vitit do të mund të keni edhe një konfirmim të mirë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Janë të mundshme disa diskutime familjare për çështje ekonomike. Kujdes edhe nga një ish. Jupiteri do të hyjë në shenjën tuaj më 16 maj, ndaj sa më shumë t'i afroheni asaj dite aq më mirë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Nuk mund të jenë të gjithë në anën tuaj. Situata e përgjithshme ju tensionon pak, do të jetë detyra juaj të përpiqeni të mos e derdhni këtë tension edhe në sferën sentimentale. Deri në fund të muajit do të jetë më mirë të shmangni gabimet…

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Gjatë orëve të ardhshme do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje çështjeve praktike. Dikush mund të jetë paksa tepër bujar ose i hutuar. Kini kujdes se ku i lini çelësat e shtëpisë ose portofolin tuaj.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Situata e punës në këtë fazë paraqet një pikë të dobët. Kujdes në familje nëse ka ndonjë mosmarrëveshje… Më pas maturia duhet të dyfishohet në marrëdhëniet me të lindurit në shenjat e Binjakëve dhe Ujorit.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Brenda muajit shkurt mund të mbërrijë një kënaqësi e madhe. Në këto 24 orë, i vetmi moment negativ do të jetë mëngjesi, kur tashmë mund të ndiheni të lodhur për shkak të shumë gjërave për të bërë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Gjatë fundjavës mund të ketë edhe një pajtim dhe çiftet më të forta do të bëjnë zgjedhje të vështira. Këto janë orë për t'iu kushtuar familjes dhe dashurisë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Kënaqësia mund të arrijë të dielën. Me siguri nuk ju mungon vullneti për të bërë dhe vullneti i mirë. Tranziti i ri i Venusit është i favorshëm dhe do t'ju japë mundësinë të kuptoni se cilët janë njerëzit që duhet të hiqni nga jeta juaj.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Duhet të dalloni çështjet sentimentale nga ato të punës. Për fat të mirë Jupiteri vazhdon t'ju favorizojë dhe për këtë arsye do të jetë e vështirë të mos keni rikonfirmime deri në verë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Ka kaq shumë njerëz për të takuar këto ditë. Ndonjëherë ndiheni shumë të zënë, ndoshta për shkak të përgjegjësive të tepërta që keni marrë mbi supe. Shmangni të jeni shumë vonë në mbrëmje, ju gjithashtu duhet të pushoni ndonjëherë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Puna juaj së shpejti do të vlerësohet. Të rinjtë e shenjës do jenë edhe më të favorizuar dhe në përgjithësi të gjithë ata që duan të përfshihen. Pjesa e parë e vitit do jetë më e bukur se e dyta dhe kjo periudhë do të ndihmojë në zgjidhje.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Ata që kanë përjetuar një krizë në të kaluarën mund ta kompensojnë atë. E mira e kësaj periudhe është se do të keni mundësi të largoheni nga ata që ju kanë ndikuar shumë në të kaluarën.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128