Çfarë ndodhi në Kosovë? Arrestohet kryetari i PSD dhe disa persona të tjerë

29 Nëntor 2023, 15:25 / KOSOVA ALFA PRESS

Çfarë ndodhi në Kosovë? Arrestohet kryetari i PSD dhe disa

Para pak minutash është arrestuar Dardan Molliqaj, kryetari i PSD-së.

Arrestimi ka ndodhur pas aksionit që ai me anëtarët e tjerë të PSD-së kanë ndërmarrë kundër vizitës së kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovë në Hagë, Ekaterina Trendafilova.

Përveç Molliqajt raportohet se është arrestuar edhe sekretari organizativ i PSD Nol Nushi e disa aktivistë të tjerë, raporton Express.

 

Po ndodh...