Ilir Kulla: Projekti i fundit i Beogradit për zhbërjen e Kosovës

30 Maj 2023, 22:30 / KOSOVA ALFA PRESS

Ilir Kulla: Projekti i fundit i Beogradit për zhbërjen e Kosovës

Analisti Ilir Kulla komentoi situatën e tensionuar në Veri të Kosovës pas zgjedhjes së kryetarëve të rinj në Komunat me shumicë serbe.

I ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin”, ai theksoi se Serbia nuk e njeh Kosovën dhe sipas tij projekti i saj është ta zhbëjë atë.

“Trupa nga Beogradi kush ka sjellë Vuçiç, apo Kurti? Ato që qëllojnë aty, nuk janë qytetarë, janë policë të forcave speciale të Serbisë. Serbia nuk njeh Kosovën dhe Serbia ka një projekt të mirëfilltë të zhbërjes së shtetësisë së Kosovës. Vetëm këtë objektiv ka”- tha ai.

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128