Kurti: Sulmi terrorist ishte pjesë e planit për aneksimin e veriut

2 Tetor 2023, 10:22 / KOSOVA ALFA PRESS

Kurti: Sulmi terrorist ishte pjesë e planit për aneksimin e veriut

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur edhe njëherë rreth sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit, si pasojë e të cilës mbeti i vrarë rreshteri policor Afrim Bunjaku.

Kurti tha se sulmi ishte pjesë e aneksimit të veriut.

Ai shtoi se sulmi ishte koordinuar në 37 pozicione të dallueshme.

Do të pasonte krijimi i një korridori për në Serbi, për të mundësuar furnizimin me armë dhe trupa”, tha Kurti.

Po ndodh...

ide