Rezultati/ Numërohet kutia e parë e zgjedhjeve në Kukës

24 Shtator 2023, 23:55 / POLITIKË ALFA PRESS

Rezultati/ Numërohet kutia e parë e zgjedhjeve në Kukës

Rreth orës 23:10 ka nisur numërimi i votave në Kukës për zgjedhjen e kreut të ri të Bashkisë. Gjithsej janë 74 qendra votimi për garën mes Albert Halilit nga Partia Socialiste dhe Emri Vatës nga Koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

Siç dihet zgjedhjet në këtë bashki u zhvilluan pas burgosjes së ish-kreut të bashkisë Safet Gjici, i cili u përfshi në një video-skandal. Nga kutia e parë kanë dalë se kandidati i PS-së ka marrë 51 vota ndërsa ai i opozitës ka 84 vota. 

 

Rezultati/ Numërohet kutia e parë e zgjedhjeve në Kukës

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128