Kreu i PD-së, Lulzim Basha takim me fermerët dhe banorët në Gramëz, ja çfarë u diskutua

23 Shtator 2023, 20:19 / POLITIKË ALFA PRESS

Kreu i PD-së, Lulzim Basha takim me fermerët dhe banorët në

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me fermerët dhe banorët në Gramëz.

Basha shkruan në status se në këtë takim u diskutua për problemet e tyre si mungesa e mbështetjes për bujqësinë si dhe për vështërsitë e shumta që hasin ato në përditshmëri.

Statusi i plotë i Lulzim Bashës:

Me sipërmarrës, fermerë dhe banorë në Gramëz, diskutuam për problemet e tyre. Mungesa e mbështetjes për bujqësinë dhe vështirësitë e shumta, kanë bërë që shumë të rinj të largohen nga vendi ndërsa banorët e mbetur mezi e mbyllin muajin.
Dëgjova me vëmendje sugjerimet e tyre për t'i dhënë fund kësaj situate dhe për të ndërtuar alternativën që presin shqiptarët.

Po ndodh...

ide