Pispili me spinaq dhe qepë të njoma

19 Prill 2024, 07:31 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Pispili me spinaq dhe qepë të njoma

Pispili me spinaq dhe qepë të njoma

Përbërësit:

500 gr spinaq

3 qepë të njoma

200 gr djathë i bardhë

100 ml vaj ulliri

1 gotë miell misri

1 gotë qumësht

2 kokrra vezë

Kripë, piper

Majdanoz, kopër

Përgatitja:

Pasi e lajmë spinaqin, e grijmë dhe e shtypim me dorë, më pas e shtrydhim sa t’i dalë uji i tepërt dhe e vendosim në një tas. Shtojmë vezët, qepën, djathin, gjysmën e qumështit, vajin, kripën, piperin, majdanozin dhe koprën. I trazojmë mirë dhe në fund shtojmë tre lugë gjelle miell misri.

Shtojmë pak vaj ulliri në fund dhe e shtrojmë pispilinë në tavë të lyer me vaj dhe të pudrosur mirë me miell misri. E shtrijmë me lugë dhe sipër masës hedhim përsëri miell misri dhe qumësht për ta njomur sipërfaqen. E spërkasim me vaj ulliri dhe e pjekim në 220 gradë për 30 minuta.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128