Calvin Harris dhe Vick Hope martohen në një ceremoni private

13 Shtator 2023, 09:29 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Calvin Harris dhe Vick Hope martohen në një ceremoni private

Calvin Harris është martuar! Të shtunën, DJ dhe producenti skocez, 39 vjeç, u martua me prezantuesen e Radio 1, Vick Hope.

Pasi u fejuan pranverën e kaluar, Harris dhe Hope u martuan gjatë fundjavës në Anglinë verilindore. Pritja e dasmës u mbajt në një tendë të zbukuruar me zarzavate dhe lule luksoze në terrenin e gjerë të Hulne Priory, Alnwick, Northumberland, ndërsa ceremonia u zhvillua jashtë.

Nile Rodgers dhe grupi i tij Chic u dërguan nga SHBA për të performuar për të ftuarit, të cilët përfshinin DJ të radios BBC Scott Mills, Vernon Kay dhe Jordan North.

Chic performoi melodi si “Never Too Much” nga Luther Vandross dhe hitet e David Bowie, Beyoncé dhe Madonna. Ata e përfunduan setin e tyre me hitin e tyre “Good Times”.

Hope u pa për herë të parë me një unazë fejese me diamant të prerë smerald në maj 2022 në shfaqjen e luleve të Chelsea në Londër, ku ajo mori pjesë me Harris.

Përpara fundjavës së tyre të dasmës, Harris vuri në dukje më 30 gusht në Instagramin e tij se sezoni i tij i qëndrimit në Ibiza kishte përfunduar zyrtarisht.

Po ndodh...