I riu shqiptar triumfon në Greqi! Lë pas grekët në ‘Survivor’ dhe rrëmben 100 mijë €

27 Qershor 2024, 17:47 / SHOWBIZ ALFA PRESS

I riu shqiptar triumfon në Greqi! Lë pas grekët në
Shqiptari Daniel Nurka, me origjinë nga qyteti i Fierit, është shpallur fitues i edicionit të radhës “Survivor” në Greqi dhe ka fituar 100 mijë euro.

Ai ka sfiduar dhjetra kandidatë në këtë program dhe është shpallur fitues pas disa garave të ndryshme për 6 muaj.

Daniel Nurka është shqiptari i parë që fiton një program kaq të ndjekur në Greqi.

Ai është me profesion aktor dhe në disa intervista e ka thënë me krenari që është shqiptar.

 

Po ndodh...