Jennifer Lopez dhe Ben Affleck zbulojnë arsyen e vërtetë të ndarjes në 2003

27 Shkurt 2024, 10:14 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck zbulojnë arsyen e vërtetë të

Siç shpjegoi, J.Lo vuajti për vite me radhë para se të rindezte romancën e saj me Ben Affleck, me të cilin ishte fejuar në fillimet e hershme para ndarjes së tyre në 2003.

Pra, çfarë shkoi keq në marrëdhënien e tyre herën e parë?

“Unë dhe Beni, u ndamë tre ditë para dasmës sonë,” i thotë Lopez një grupi njerëzish. “Ne kishim planifikuar një dasmë të madhe — 14 shoqërues dhe shoqëruese të nuses, dhe tre ditë më parë thjesht u shkatërruan nga presioni i madh.”

Ben i bëri jehonë ndjenjës, duke ndarë në dokumentin e Amazon Prime se arsyeja pas ndarjes ishte “vëmendja e madhe rreth jetës sonë private”.

Megjithatë, çifti ranë dakord që anulimi i martesës së tyre të parë i çoi ata në një udhëtim të vetë-zbulimit, një udhëtim që përfundimisht i ndihmoi të kryqëzonin rrugët përsëri kur u ribashkuan në vitin 2021. Ata u martuan në një ceremoni në Las Vegas në korrik 2022, përpara se të thoshin “Po” në një martesë në Georgia muajin e ardhshëm.

“Për gjithë ato vite, ishte vërtet e vështirë sepse nuk ndjeva se humba dashurinë e jetës sime, por ndjeva sikur humba shokun më të mirë që kam pasur ndonjëherë”, kujtoi Jennifer për kohën e tyre të ndarë. “Dhe nuk mund të flisja për kaq shumë vite, dhe kjo ishte pjesa më e vështirë.”

Duke pranuar se ishte “e zemëruar” me Benin për një kohë, fituesja e Grammy vazhdoi:

“Por kjo zemërthyerje na vendosi të dyve në një rrugë për të kuptuar veten për të qenë njerëz më të mirë.”
Gjatë asaj periudhe, Jennifer solli në jetë binjakët e saj 16-vjeçarë Max dhe Emme, me ish-bashkëshortin Marc Anthony. Ndërkohë, Ben mirëpriti fëmijët Violet, 18, Seraphina, 15 dhe Samuel, 11 vjeç, me ish-bashkëshorten Jennifer Garner.
Për J.Lo, ajo gjeti paqen pasi fali Benin dhe veten për çështjet e tyre të së kaluarës.

“Ndjehem sikur dola nga ana tjetër”, tha ajo në dokumentar. “Unë ia kam dalë. Kam bërë diçka të mirë në jetën time. Jam krenare për këtë.”

 

Po ndodh...