Çfarë i ka bërë vetes Ronaldo? Ata që panë versionin përfundimtar të këmbëve të lojtarit nuk u besonin syve

3 Dhjetor 2022, 16:29 / SPORT ALFA PRESS

Çfarë i ka bërë vetes Ronaldo? Ata që panë

Ylli portgez Cristiano Ronaldo këtë herë është vendosur në qendër të vëmëndjes për muskujt e këmbëve.

Vëmendjen e futbolldashësve i tërhoqi fakti që këmbët e yllit portugez nuk ishin njësoj si në të kaluarën.

Ata publikuan një foto të CR7 ku ai ishte pjesmarrës në Kampionatin Botërore që u mbajt në Rusi në 2018 dhe e krahasuan me një foto të Kupës së Botës që po mbahet në Katar, ku shihet qartë se futbollisti nuk ka të njëjtën paraqitje, muskujt e tij janë 'shkrirë.'

Çfarë i ka bërë vetes Ronaldo? Ata që panë

Shumë përdorues të medieve sociale u shprehen se ky transformin ka ndodhur për shkak të makthit që ai kaloi në gjysmën e sezonit tek Manchester United.

Disa përdorues të tjerë u shprehen se dhe koha është një nga faktorët e këtij ndryshimi.

Ndërsa disa komentues ishin të një mendje: se CR7 pvarësisht moshës së tij ai kujdeset shumë mirë për trupin e tij.