LIVE BELGJIKE-RUMANI/ De Bryjn është fenomenal, shënon golin e dytë për belgët dhe afron fitoren

22 Qershor 2024, 22:47 / SPORT ALFA PRESS

LIVE BELGJIKE-RUMANI/ De Bryjn është fenomenal, shënon golin e

Belgjika ka luajtur sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Rumanisë, pasi me humbjen e papritur në të parën, ka vënë në rrezik kualifikimin e mëtejshëm në turne.

Skuadrës belge duhet më çdo kusht fitonte me Rumaninë për të mos rrezikuar që të mbetet jashtë vazhdimësisë së turneu dhe trajneri Tedesko ja doli që në ndeshjen e sotme të funksionojë siç duhet sulmi me në krye Lukakun, të mbështetur nga De Bryjn dhe Lukebakio. Ndeshja ishte spektakolare me plot raste golash për të dy ekipet, por ajo u mbyll vetëm me rezultatin 2-0 për Belgjikë.

LIVE BELGJIKE-RUMANI 2-0
2’ Tielemans, 79′ De Bryjn

NGJARJET KRYESORE

85’ Faez lejon Alibek t’i ikë dhe ky i fundit mposht Kastels, por një mbrojtës largon topin para se të kalonte vijën fatale.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128