Sfidojnë edhe Shqipërinë, trajneri i Kroacisë: Kemi ambicie dhe pritshmëri të mëdha në Europian, grup i vështirë

20 Maj 2024, 16:29 / SPORT ALFA PRESS

Sfidojnë edhe Shqipërinë, trajneri i Kroacisë: Kemi ambicie
Pasi publikoi listën e të ftuarve, Zlatko Dalic analizoi grupin e Europianit, aty ku Kroacia do përballet me Shqipërinë, Spanjën e Italinë.

“Ne jemi të vetëdijshëm për ambiciet dhe pritshmëritë e mëdha, por jemi gjithashtu të vetëdijshëm se sa ekipe të mira ka në Kampionatin Evropian. Kemi grupin më të vështirë të mundshëm. Do të jetë shumë, shumë e vështirë. Arritëm rezultatin që duhej, e cila është një vend në Kampionatin Evropian” – tha ai.

 

Po ndodh...