Skema e trajnerit Sylvinho/ Pesë ndryshime nga porta e deri në sulm, publikohet formacioni i Shqipërisë për ndeshjen me Ishujt Faroe

20 Nëntor 2023, 19:36 / SPORT ALFA PRESS

Skema e trajnerit Sylvinho/ Pesë ndryshime nga porta e deri në sulm,

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka startuar sfidën festive me Ishujt Faroe në ”Air “Albania” ku merr fund me një festë të madhe cikli i eliminatoreve të Euro 2024.

Kuqezinjtë kanë siguruar që në ndeshjen e kaluar kualifikimin dhe kjo i ka dhënë qetësinë trajnerit Silvinjo që të bëjë ndryshime në rreshtimin e tij.

Kështu, mungojnë emra të rëndësishëm si Berisha, Hysaj, Ramadani, Seferi e Cikalleshi, me ndryshimet që kanë prekur çdo repart të kuqezinjve për këtë sfidë.

FORMACIONI ZYRTARE

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Bare, Asani, Bajrami, Uzuni, Daku
Trajner: Silvinjo

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128