Teuta kërkon kthesën përballë Egnatias së vendit të parë, formacionet zyrtare

11 Dhjetor 2023, 16:40 / SPORT ALFA PRESS

Teuta kërkon kthesën përballë Egnatias së vendit

Teuta do të presë Egnatian në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Superiore.

Durrsakët vijnë në këtë duel pas barazimit me Partizanin dhe rrogozhinasit pas fitores me Vllazninë. Ky pritet të jetë një duel i luftuar pasi në tre vitet e fundit, Egnatia nuk ka arritur ta mposhtë Teutën.

Trajnerët Martini dhe Tetova ndërkohë kanë publikuar formacionet zyrtare.

FORMACIONET ZYRTARE

TEUTA: Dema, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Kruja, Gjinollari, Beqja, Daja, Karabeci, Peposhi, Daci.

EGNATIA: Sherri, Janku, Lila, Malota, Ndreca, Fernando, Mëllugja, Zejnullai, Isgandarli, Paulauskas, Spahiu.

 

Po ndodh...