Deklarata e fortë e ish deputetit të PD-së: Berisha dhe Meta të interesuar për vrasjen e Bashës!

22 Shtator 2022, 11:48 / AKTUALITET ALFA PRESS

Deklarata e fortë e ish deputetit të PD-së: Berisha dhe Meta

Ishe deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj, ka lëshuar akuza të forta ndaj Sali Berishës dhe Ilir Metës gjatë një interviste për Euronew Albania.

Sipas tij në kohë të ndryshme Sali Berisha dhe Ilir Metaj kanë qenë të interesuar për eliminimin fizik të Lulzim Bashës, me synim marrjen plotësisht nën kontroll të Partisë Demokratike.

“Çfarë ndodhi në 8 janar, ishte një tentativë tjetër për të vrarë Bashën. Berisha tha se po shkojmë të shpëtojmë selinë nga vëllazëria myslimane e Tetovës, ndërkohë që aty nuk kishe asnjë tetovar apo asnjë nga Mali i Zi. Ishin të gjithë demokratë të PD. Berisha hodhi akuza për t’i dhënë karaktere fetar brenda PD. Më 8 janar kishim grusht shteti. Basha mbylli dyert për të shmangur dhunën”, tha Haklaj.

Kujtojmë se nga hakërimet e postës elektronike të ish shefit të Antiterrorit, Gledis Nano, doli se në vitin 2017 gjatë kohës së “Çadrës”, ka pasur informacione për një plan dhe një porosi, për një atentat ndaj Lulzim Bashës i cili në atë kohë u morr edhe në mbrojtje.

 

Po ndodh...