Dëm me vlerë 40 milionë lekë! Përfshihen nga flakët magazinat e fabrikës së miellit në Laç

3 Tetor 2023, 11:55 / AKTUALITET ALFA PRESS

Dëm me vlerë 40 milionë lekë! Përfshihen nga
Gjatë mbrëmjes së kaluar, në magazinat e fabrikës së miellit në Laç ka rënë një zjarr me përmasa të mëdha. Menjëherë janë lajmëruar zjarrfikësit dhe policia e Kurbinit të cilët kanë mbërritur në vendngjarje.

Me ndërhyrjen e zjarrfikësve është bërë e mundur të izolohet zjarri në disa pjese te fabrikës së miellit, ndërsa janë shkrumbuar sasi të mëdha mielli, miser dhe nënprodukte.

Sipas pronarit të fabrikës Tonin Loci shkak i rënies se zjarrit një shkëndijë elektrike, ndërsa objekti është i pajisur me kamera sigurie, çka mund te ndihmoje grupin hetimor për zbardhjen e plotë të rënies se zjarrit. Dëmi i shkaktuar sipas pronarit kam vlerën e 40 milionë lekëve.

Po ndodh...

top

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128