Erzen Breçani u arrestua me urdhër të SPAK, në pranga edhe djali i tij. Zbardhen akuzat

20 Nëntor 2023, 20:14 / AKTUALITET ALFA PRESS

Erzen Breçani u arrestua me urdhër të SPAK, në pranga edhe

Ish-nëndrejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani është shoqëruar në polici bashke me 11 persona te tjerë.

Ende nuk dihen arsyet e shoqërimit në polici, ndërsa operacioni është në zhvillim e sipër në bashkëpunim me Prokurorinë e Posaçme.

Ndërsa ende nuk ka detaje zyrtare për operacionin e gjerë me urdhër të Prokurorisë së Posaçme në Tiranë, në pranga ka përfunduar edhe shefi i krimeve të komisariatit numër 6.

Gazetarja Klodiana Lala shprehet se Breçani akuzohet për përkrahje të autorit të krimit në një ngjarje kriminale.

Akuzat për 11 te dyshuarit janë, pastrim parash grup i strukturat kriminal trafik droge sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit.

Po ndodh...

ide