Ky është shefi i policisë i arrestuar në Tiranë, akuzat ndaj tij

20 Nëntor 2023, 21:49 / AKTUALITET ALFA PRESS

Ky është shefi i policisë i arrestuar në Tiranë, akuzat

Policia ka ekzekuuar 11 urdhërarreste të lëshuara nga SPAK mbrëmjen e sotme. Mes të arrestuarve ishin ish-zv.Drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani, djalii tij i madh, 7 policsë, si dhe shefi i krimeve në komisariatin nr.6 në Tiranë, Dedan Gjoni.

Ndaj këtij të fundit janë ngritur disa akuza për vepra të rënda penale.

Akuzat për 11 te dyshuarit janë, pastrim parash grup i strukturat kriminal trafik droge sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit.

Po ndodh...

ide