Marrëveshja Rama-Meloni/ Dalin pamjet nga ndërtimi i qendrës së pritjes në Portin e Shëngjinit, emigrantët do të izolohen për 48 orë dhe...

3 Prill 2024, 11:21 / AKTUALITET ALFA PRESS

Marrëveshja Rama-Meloni/ Dalin pamjet nga ndërtimi i qendrës

Pak ditë më parë ka nisur puna për ndërtimin e qendrës për pritjen e refugjatëve në Gjadër.

Njëherazi ka nisur edhe puna për ndërtimin e qendrës në Shëngjin,

Nga pamjet me dron dallohen makineritë të cilat po kryejnë edhe punimet përkatëse.

Pas marrëveshjes me Italinë, refugjatet nga vendet e treta do të hynë në Shqipëri përmes portit të Shëngjinit, ku në qendrën pritëse do të qëndrojnë në karantine për 48 ore e me pas do zhvendosen në kampin që do të ngrihet në Gjadër./BallkanWeb

 

ide