"Çmendet" e moshura në Pogradec, merr thikën dhe plagos 14-vjeçaren në shkallët e pallatit

20 Maj 2024, 15:38 / AKTUALITET ALFA PRESS

"Çmendet" e moshura në Pogradec, merr thikën dhe

Një grua 63-vjeçare u procedua penalisht nga policia në Pogradec.

Bëhet me dije nga burimet për media se e ka plagosur me thikë një vajzë 14-vjeçare dhe e ka kanosur me fjalë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në shkallët e pallatit dhe ka ndodhur për motive të dobëta.

“U referuan materialet për V. M., 63 vjeçe, banuese në Pogradec, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka kanosur me fjalë dhe me një mjet prerës, një 14-vjeçare”, njofton policia.

 

Po ndodh...