Në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, arrestohet 42-vjeçari shqiptar në Gjermani

29 Nëntor 2023, 14:51 / AKTUALITET ALFA PRESS

Në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, arrestohet

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana është arrestuar në Gjermani. Identiteti i shqiptarit nuk bëhet i ditur.

Tvaktuell shkruan se oficerët e komisariatit të policisë Bad Kötzting morën dijeni për një 42-vjeçar shqiptar, me banim në Lamer Winkel, ishte në kërkim ndërkombëtar për trafik droge.

Në koordinim të ngushtë me Prokurorinë Publike të Nurembergut, shqiptari u soll para gjykatësit përgjegjës në Gjykatën e Qarkut të Regensburgut, i cili konfirmoi urdhër-arrestin ndërkombëtar dhe lëshoi një urdhër ndalimi. Shqiptari u dërgua në një institucion dhe tashmë është në pritje të ekstradimit në Shqipëri.

 

Po ndodh...