Neveri dhe drithërima! Vrau mbesën 11 vjeç, daja: Dëgjova kur bëri ahh dhe më pas… Shkova tek nëna ime pasi e vrava

12 Qershor 2024, 09:15 / BOTA ALFA PRESS

Neveri dhe drithërima! Vrau mbesën 11 vjeç, daja: Dëgjova

Ajo që vrasësi i Vasilikës deklaroi para policëve në Greqi ka shkaktuar neveri dhe tmerr për të gjithë.

37-vjeçari, të cilit fëmija i besonte si pjesëtar i familjes së ngushtë, përshkroi se si kishte planifikuar ta përdhunonte fëmijën, duke i kërkuar që nga mëngjesi i së dielës të dilte për shëtitje në orët e vona të pasdites, po të njëjtën ditë.

“Në mëngjes u ndala në furrë dhe pashë mbesën time. Nuk e di si më erdhi dhe i thashë të shëtisim. Ajo u përgjigj po. Vendosëm që të shkonim në 8 të mbrëmjes”, tha ai në rrëfimin e tij.

Duke vazhduar përshkrimin e tij , ai ka rrëfyer se kishte ndërmend ta përdhunonte vajzën , pasi tha: “Kur dola nga shtëpia e saj, që të mos shiheshim, shkova dhe e prita. Ajo erdhi me vullnetin e saj të lirë. Shkuam në një mini market dhe morëm pije freskuese. Kur arritëm atje ku po shkonim, e mora për dore dhe i thashë të kryenim marrëdhënie. Ajo më tha jo dhe se do t’u tregonte prindërve të saj .’

Vrasësi , i cili nuk ishte i gatshëm të pranonte “jo”-në, madje nga një fëmijë vetëm 11 vjeç, më pas përshkruan momentet e vrasjes: U ngatërrova, e hodha poshtë dhe fillova ta gozhdoja me kaçavidë në qafë dhe në shpinë. E kapa nga flokët dhe e tërhoqa zvarrë në fushë. Aty dëgjova një “ah” dhe më pas asgjë.  E hodha në kallamishte dhe shkova në shtëpinë e nënës sime.

Bëhet e ditur se 37-vjeçari i cili ishte i lirë edhe pse ishte dënuar me nëntë vite burg për përdhunimin e një të mitureje tjetër, po e afërmja e tij është baba i katër fëmijëve dhe gruaja e tij është shtatzënë me të pestin.

 

Po ndodh...