“Po të toleroj se ke moshën e gjyshit tim”, Neritan Ceka sherr me gazetaren

31 Maj 2023, 22:59 / AKTUALITET ALFA PRESS

“Po të toleroj se ke moshën e gjyshit tim”, Neritan Ceka

Mbyllja e Akademisë së Studimeve Albanologjike dhe studimet shkencore janë kthyer në temë debati në emisionin “Now” në Euronews Albania, mes historianit Neritan Ceka dhe gazetares Fatmira Nikolli.

Kjo e fundit i është drejtuar Cekës duke i thënë se komunikimi i tij kundrejt saj nuk ka qenë i përshtatshëm, ndërsa shtoi se e toleron vetëm për shkak të moshës.

Ceka në një moment është revoltuar duke i thënë gazetares që të lexoj mirë, e më pas të vij të bëjë debat me të.

Pjesë nga biseda:

Ceka: Doni mësim juridik

Nikolli: Mënyra juaj e komunikimit kundrejt meje sonte ka qenë tërësisht e palavdërueshme, ju toleroj se keni moshën e gjyshit tim

Ceka: Këto që bëhen në media janë falsifikime. Të më bëni ju gënjeshtar në moshën time, nuk pranoj. Nga i nxirrni këto. Lexoni mirë dhe hajde bëni debat.

 

Po ndodh...