Protesta/ "Polici më gjuajti me këpucë dhe gjunjë, e kam shenjën në trup", akuza e një gruaje në Bërxullë

19 Mars 2023, 11:57 / AKTUALITET ALFA PRESS

Protesta/ "Polici më gjuajti me këpucë dhe gjunjë, e

Një prej grave protestuese në Bërxullë ka akuzuar drejtpërdrejtë uniformat blu për dhunë fizike, gruaja thotë për mediat se një prej policëve e ka gjuajtur me këpucë dhe me gjunjë.

Ai më gjuante me këpucë dhe me gjunjë, turp të ketë, unë po mbroj banesën time. Po më gjuante fshehtas me gjunjë dhe këpucë. Ja çfarë bën shteti, Belinda Balluku e bëri atë për Durrësin, këtu jemi deri në vdekje. Nuk e lëshoj të drejtën time, asnjëherë. E kam shenjën në mes ku më gjuajti me këpucë, i pafytyrë. T’u drejtova si zonjë. I ka thënë Rama Ballukut shko vriti!” u shpreh ajo e indinjuar.