Shpërthen në flakë automjeti në autostradë pranë Malit të Robit, dyshimet e para

5 Qershor 2023, 20:05 / AKTUALITET ALFA PRESS

Shpërthen në flakë automjeti në autostradë pranë

Një automjet është përfshirë nga flakët në autostradë, pranë Malit të Robit, duke shkaktuar momente paniku.

Rreth orës 18:30 një automjet tip “Benz” ka marrë flakë në ecje.

Fatmirësisht shoferi ka dalë jashtë makinës në kohë dhe ka njoftuar zjarrfikësen dhe policinë, të cilat kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Paraprakisht dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

 

ide