Zjarr i madh në Vlorë rrezikon banesat, helikopteri ndërhyn për të shuar flakët

22 Shtator 2022, 15:44 / AKTUALITET ALFA PRESS

Zjarr i madh në Vlorë rrezikon banesat, helikopteri ndërhyn

Një zjarr i madh ka rënë në zonën e Kaninës në Vlorë.  Raportohet se zjarri është shumë pranë banesave dhe është një zonë që ka ullinj shekullore.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta zjarrfikëse, ndërsa është ndërhyrë edhe nga ajri për të bërë të mundur fikjen e zjarrit.

Zjarri dyshohet të jetë vënë qëllimisht në kodrat e Kaninës në sipërfaqen me ullinj, ndërsa flakët e mëdha rrezikojnë edhe banesat që ndodhen përreth.

Zjarr i madh në Vlorë rrezikon banesat, helikopteri ndërhyn   Zjarr i madh në Vlorë rrezikon banesat, helikopteri ndërhyn

 

Po ndodh...