FOTO/ Sulmi me 2 viktima në Zvicër, identifikohet autori

11 Dhjetor 2023, 12:52 / BOTA ALFA PRESS

FOTO/ Sulmi me 2 viktima në Zvicër, identifikohet autori

Autoritetet në Zvicër kanë identifikuar personin që sulmoi me armë zjarri në qytetin zviceran të Sion ku dy persona mbetën të vrare dhe një tjetër u plagos rëndë. Bëhet fjalë për një 36 vjeçar të identifikuar me emrin Sebastien Robin, shkruajnë mediat e huaja. 

Policia ka bërë thirrje që kushdo që ka informacione për këtë individ t’i kontaktojë menjëherë, raportojnë mediat e huaja. Policia specifikon se ky person është i rrezikshëm dhe në asnjë rrethanë nuk duhet të përpiqeni ta arrestoni vetë ose t’i afroheni.

FOTO/ Sulmi me 2 viktima në Zvicër, identifikohet autori

ide