Shembet papafingoja e një shtëpie të rrënuar, vdesin dy të mitur në Itali

1 Prill 2024, 23:31 / BOTA ALFA PRESS

Shembet papafingoja e një shtëpie të rrënuar, vdesin dy
Dy djem, të moshave 14 dhe 15 vjeç, kanë humbur jetën tragjikisht në Nuoro të Italisë pas shembjes së një papafingoje të një shtëpie të rrënuar në periferi të qytetit.

Sipas mediave italiane, fëmijët po luanin brenda ndërtesës së bashku me shokët e tjerë kur ndodhi ngjarja e rëndë.

Zjarrfikësit e komandës provinciale Nuoro dhe mjekët kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, por ndërhyrja nuk ka mundur të shpëtojë dy djemtë, të cilët janë nxjerrë të pajetë nga rrënojat.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128