Parashikimi i motit sipas meteorologëve ushtarak, 27 shkurt 2024

27 Shkurt 2024, 07:22 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Parashikimi i motit sipas meteorologëve ushtarak, 27 shkurt 2024

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ditën e Martë, 27 shkurt vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshmë atmosferike.

Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe intervale të herëpasherëshme kthjellimesh.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 10-15m/sek shoqëruar dallgëzim të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 4 deri 17°C
në zonat e ulëta 5 deri 22°C
në zonat bregdetare 7 deri 22°C

 

Po ndodh...