Tani në SHBA ka dy dosje: Një për Doktorin dhe tjetra për Piktorin!

31 Janar 2023, 10:27 / IDE NGA GENTIAN GABA

Tani në SHBA ka dy dosje: Një për Doktorin dhe tjetra për

Berisha ka një gjë të mirë, nuk dekurajohet kollaj. Për shembull del bllof me akuzat ndaj Bashës për dosje ruse, për Toyota Yaris, për lojërat e fatit në Qipro etj etj etj, nuk dorëzohet, përkundrazi, pa u skuqur fare për daljen bllof apo pa bërë një mea culpa, formulon pa të keq akuza të reja ndaj Bashës.

Shumë naivisht mendoja se zbulimi i korruptimit të agjentit të FBI për të sulmuar Bashën do të shërbente për uljen e tensioneve në kampin opozitar, nga momenti që rrëzonte gjithë akuzat dhe pretendimet mbi marrëveshje të errët të sajuara sa nga Rama sa nga oborrtarët e Berishës për të cënuar vazhdimisht imazhin e Bashës nga 2017 e këndej. Është shumë qartë, Berisha nuk ka interes t’i hidhen poshtë akuzat mbi Bashën sepse me ato mashtrime trullosi një pjesë të elektoratit opozitar dhe sulmet e sajuara në këto momente kanë si qëllim mbajtjen gjallë artificialisht të konfliktit në PD.

Pra, e gjithë kjo është një fatkesqësi dhe një shans i humbur për Berishën, që vijon të luftojë Bashën me mjetet e Rames, kur tashmë dihet se në Amerikë ka vetëm dy dosje, një për doktorin dhe një për piktorin. Te tjerat janë llogje pazari, sepse po të përdorej e njëjta logjikë me të cilën arsyeton Berisha, ajo e dosjeve me të cilat mbahet peng një politikan, ata që e shesin veten si revolucionarë kanë po aq dosje në SPAK sa Rama… Kështu që me qetësi, sepse përveç cirkut mediatiko-politik nuk keni gjë tjetër në dorë. Someone else is in charge!

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128