“Burri më tradhtoi me shoqen time të ngushtë”/ Gruaja ‘shokon’ me rrëfimin: Pas 21 vitesh martesë..

1 Tetor 2023, 23:33 / JETË ALFA PRESS

“Burri më tradhtoi me shoqen time të ngushtë”/ Gruaja

Një grua ka rrëfyer se si e zuri burrin e saj duke e tradhtuar me shoqen më të mirë.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: I kisha besuar shoqes sime më të mirë duke i treguar se jeta ime seksuale kishte marrë një goditje dhe se burri im mund të ishte në depresion, kur doli se ata kishin fjetur së bashku.

Pavarësisht se ajo që zbulova ma theu zemrën, unë sinqerisht po përpiqem të fal gjysmën time tjetër.

Shumica e familjes sime dhe miqve të tjerë mendojnë se unë jam një budallaqe, veçanërisht pasi kjo është lidhja e tij e tretë, por përveç tradhtisë ai më ka trajtuar gjithmonë mirë.

Unë jam 48 vjeç dhe burri im është 49.

Jemi të martuar prej 21 vitesh dhe kemi dy fëmijë të bukur.

Lidhjen e tyre e zbulova kur e çova për drekë si surprizë.

Duke hyrë në dyqanin e pajisjeve që ai zotëron, isha unë që pata surprizën, ndërsa i tremba teksa putheshin në pjesën e pasme të dyqanit.

Që atëherë ai ka pranuar se ata kanë qenë në lidhje për pesë muaj.

Ai e ndërpreu menjëherë lidhjen me të dhe mu betua se më donte.

Është mjaft keq të jetoj me lëndimin, por çështja ime kryesore është se ai nuk mund ta durojë kur guxoj të vë në dyshim sjelljen e tij.

Nëse e bëj, ai më ngrin - duke tërhequr seksin dhe gjithë komunikimin.

Ai ka vepruar kaq ndryshe gjatë dy muajve të fundit, duke i parë gjërat vetëm nga perspektiva e tij.

Është "unë, unë, unë" çdo ditë.

U përpoqa t'i flisja për këtë, por ai thjesht u ngrit dhe fjeti në divan.

Kanë kaluar javë dhe ai ende fle atje.

Ai mezi flet me mua dhe nuk ka dashuri. Ai më thoshte çdo ditë se më donte. Gjithçka është ndalur.

Ndihem sikur po ndëshkohem që i tregova se si ndihem.

Përgjigja e psikologes: Ai është i papjekur dhe duket i paaftë për të komunikuar.

Në vend që të ndajë atë që është i mërzitur për të, ai po hakmerret duke mbajtur intimitetin.

Qëllimi i tij është t'ju ndëshkojë, ose t'ju bëjë të ndiheni të padashur ose jo tërheqës.

Ky është abuzim emocional. Është jetike që të qëndroni të qetë dhe të injoroni sjelljen.

Kërkojini atij të flasë me ju kur është i mërzitur në vend që t'ju mbyllë.

ide

Nga Sidi Hasanaj 20:16 IDE

Pa Drama!

Nga Sidi Hasanaj

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128