Foto/ Stili më i mirë i rrugës nga Java e Modës në Seul

18 Mars 2023, 18:46 / JETË ALFA PRESS

Foto/ Stili më i mirë i rrugës nga Java e Modës në Seul

Java e Modës në Seul është një aferë e mbushur me yje, me aktorë dhe artistë të K-pop mes të ftuarve të profilit të lartë që shihen në rreshtat e parë të këtij sezoni.

Disa nga pamjet më interesante, megjithatë, mund të gjenden jashtë, pasi të pranishmit mbërritën me stil për shfaqjet e pistës përgjatë orarit pesëditor të vjeshtës-dimrit 2023. Të tjerat ishin veshur nga fansat e modës të cilët u shfaqën thjesht duke kërkuar një mundësi për të treguar stilin e tyre personal.

Mes temperaturave të ftohta në kryeqytetin e Koresë së Jugut, kishte shumë xhaketa të strukturuara dhe trikotazh lozonjare të ekspozuara. Dhe nuk mungonin as veshjet që bien në sy.

“Njerëzit kanë një sens të shkëlqyeshëm të modës në ditët e sotme. Koreanët kanë përparuar në këtë fushë, gjë që mendoj se është e mrekullueshme. Ata krijojnë stile pa gjini dhe veshje në rrugë, kjo është arsyeja pse më pëlqejnë aq shumë”, tha një 20-vjeçar.

Unë mendoja se moda koreane është shumë e përqendruar në grupet K-pop dhe se të gjithë vishen njësoj. Megjithatë, pasi shijova Javën e Modës në Seul, kam parë modele të ndryshme të ekspozuara. Mund të them se K-fashion do të zhvillohet më shumë në të ardhmen”, tha një 33-vjeçar i veshur me një këmishë të madhe Balenciaga dhe pantallona Acne Studio.

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128