Risia që Samsung pritet të hedh në treg, të gjitha ndryshimet në celularin e ardhshëm

10 Gusht 2022, 18:38 / JETË ALFA PRESS

Risia që Samsung pritet të hedh në treg, të gjitha

Linja Fold e kompanisë me tableta dhe pjesë të smartfonëve po e përmbush premtimin e saj për t'u bërë një central elektrik me shumë detyra.

Samsung ngacmoi të mërkurën Galaxy Z Fold 4 të ri, pajisja e parë që do të dërgohet me Android 12L – një version i veçantë i Android i krijuar nga Google për eksperienca me ekran të madh, duke përfshirë pajisjet e palosshme.

Pajisja u lejon përdoruesve të kalojnë aplikacionet me ekran të plotë në dritare pop-up, ose të ndajnë ekranet në gjysmë. Përdoruesit mund të lexojnë gjithashtu email në njërën anë të ekranit dhe të modifikojnë një prezantim në anën tjetër, për shembull. Ata gjithashtu mund të ekzekutojnë disa aplikacione në të njëjtën kohë.

Galaxy Z Fold 4 përfshin gjithashtu gjeste të reja rrëshqitëse dhe një shirit detyrash në një plan urbanistik që është i ngjashëm me një kompjuter. Për më tepër, ai përmban një ekran interaktiv mbulues, korniza më të ngushta dhe është më i lehtë dhe më i hollë. Ai gjithashtu funksionon me S Pen të Samsung (shitet veçmas).

Fold mori gjithashtu një përmirësim të sistemit të kamerës, me një lente të re të kamerës së gjerë 50 MP, një lente zmadhimi 30x në hapësirë ​​dhe një sërë veçorish fotografike, duke përfshirë aftësinë për të marrë imazhe të qarta gjatë natës.

Galaxy Z Fold 4 fillon me 1,799,99 dollarë dhe vjen në ngjyrë gri-jeshile, bezhë dhe të zezë. Është gjithashtu i disponueshëm në ngjyrë burgundy për modelet 256 GB dhe 512 GB.

Gjithçka që Samsung njoftoi për Unpacked

Galaxy Z Fold 4 : Më shumë mbështetje dhe aftësi për kryerjen e shumë detyrave, sistem i përmirësuar i kamerës, mbështetje për S Pen, dizajn më i lehtë dhe më i hollë.

Galaxy Z Flip 4: Përvoja e plotë e telefonit inteligjent në gjysmën e madhësisë, ekran i përmirësuar i kapakut dhe sistem i përmirësuar i kamerës.

Galaxy Buds 2 Pro : Tingull rrethues, anulim aktiv i zhurmës dhe rezistencë ndaj lagështirës, ​​me bateri deri në 30 orë, duke përfshirë kutinë e tij të karikimit.

Galaxy Watch 5 dhe Watch 5 Pro : Sensorë të përmirësuar që ndihmojnë në monitorimin e rrahjeve të zemrës, niveleve të oksigjenit në gjak dhe stresit.

Po ndodh...