Ambasadori amerikan pas takimit me Kurtin: Thellësisht të shqetësuar për situatën

24 Shtator 2023, 17:21 / KOSOVA ALFA PRESS

Ambasadori amerikan pas takimit me Kurtin: Thellësisht të

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier është takuar ditën e sotme me kryeministrin Albin Kurti, ku fokus i takimit ka qenë ngjarja në Veri të Kosovës ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe dy të tjerë u lëndua.

Hovenier para gazetarëve tha se nuk ka diçka më shumë sesa ato që ka thënë në deklaratën e lëshuar për media.

“Nuk mund të themi diçka më shumë se ajo që e kemi thënë”, ka thënë ai pas takimit.

Më parë ai dënoi vrasjen e policit Afrim Bunjaku dhe kërkoi që autorët të sillen para drejtësisë.

 

 

Po ndodh...