Droni ukrainas godet bazën e helikopterëve në Soçi

1 Tetor 2023, 23:01 / KOSOVA ALFA PRESS

Droni ukrainas godet bazën e helikopterëve në Soçi

Dronët ukrainas kanë goditur me sukses një bazë helikopterësh në Soçi dhe një fabrikë avionësh në Smolensk.

Videot e postuara në mediat sociale lokale ruse treguan tym dhe shpërthime pranë bazës ajrore Adler të Soçit, por ishte e paqartë se cila ishte shkalla e dëmit në kohën e këtij publikimi.

Inteligjenca ushtarake e Ukrainës fshihej pas sulmit me dronë, sipas Ukrainska Pravda.

Fabrika e avionëve në Smolensk, e cila duket se ka qenë objektivi i sulmit është pjesë e korporatës shtetërore të armatimit të raketave taktike.

ide

Nga Sidi Hasanaj 20:16 IDE

Pa Drama!

Nga Sidi Hasanaj

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128