Gjykata e liroi, Prokuroria e Beogradit paralajmëron lëvizjen e radhës ndaj Radoiçiçit

4 Tetor 2023, 18:14 / KOSOVA ALFA PRESS

Gjykata e liroi, Prokuroria e Beogradit paralajmëron lëvizjen e

Prokuroria e Lartë Publike në Beograd do të apelojë kundër vendimit të gjykatës që e liroi nga paraburgimi Milan Radoiçiçin, i cili akuzohet për disa krime në lidhje me organizimin e grupit që shkaktoi agresion në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator, ku mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku.

Gjykata e Lartë në Beograd njoftoi më herët gjatë ditës së sotme se hodhi poshtë propozimin e prokurorisë për të ndaluar Radoiçiçin dhe e ndaloi atë të largohej nga Serbia.

 

 

ide