Të paktën 32 persona kanë vdekur nga përmbytjet në Indi

22 Gusht 2022, 15:18 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

Të paktën 32 persona kanë vdekur nga përmbytjet në Indi

Të paktën 32 persona kanë vdekur që nga dita e premte nga përmbytjet e mëdha dhe rrëshqitjet e dheut të shkaktuara nga shirat e dendur në Indinë Veriore.

Reshjet e shiut kanë pushtuar fshatrat, duke bllokuar banorët, ndërsa ekipet e shpëtimit po punojnë për të evakuuar të mbijetuarit.

Njëzet e shtatë vdiqën në shtetin Himalayan të Himachal Pradesh, ndërkohë që bëhet me dije se shumë persona rezultojnë ende të zhdukur.

Kështu bëri me dije qeveria duke shtuar se shumë prej vdekjeve u shkaktuan nga shembja e shtëpive.Po ndodh...