Ushtarët ukrainas zhvillojnë stërvitje pranë kufirit me Bjellorusinë

2 Shkurt 2023, 17:14 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

Ushtarët ukrainas zhvillojnë stërvitje pranë kufirit me

Ushtarët ukrainas kanë zhvilluar stërvitjen pranë Çernobilit dhe kufirit të Ukrainës me Bjellorusinë.

Ata kanë qenë gjithmonë në vijën e parë të frontit, që nga nisja e luftës më 24 shkurt.

Ukraina i druhet një sulmi në veriun e saj nga territori bjellorus, megjithëse ekspertët besojnë se ka gjithnjë e më pak gjasa që Moska të tentojë një ofensivë të re nga kjo zonë.

Ushtarët ukrainas zhvillojnë stërvitje pranë kufirit me

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128