VIDEO/ Momenti kur Granit Plava hyn në restorantin ku do darkonte Liridona me familjen para vrasjes

9 Dhjetor 2023, 21:40 / KOSOVA ALFA PRESS

VIDEO/ Momenti kur Granit Plava hyn në restorantin ku do darkonte Liridona

Është publikuar video e momentin kur Granit Plava hyn në restorantin ku po darkonte Naim Murseli, Liridona Ademaj dhe dy fëmijët e tyre, pak para ekzekutimit të Liridonës.

Video është publikuar nga mediat në Kosovë, teksa shihet se si kontrollon ambientet e restorantit teksa hyn.

Naim Murseli, dyshohet se porositi vrasjen e gruas së tij Liridonës, duke i premtuar 30 mijë euro Granit Plavës që ta kryente vrasjen. Ndërsa, Kushtrim Kokalla dyshohet për marrëveshje për të kryer veprën penale vrasja e rëndë.

Sipas njoftimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, Murseli akuzohet se veprën penale “Vrasje e rëndë në bashkëkryerje”, Plava për veprën penale “Vrasje e rëndë” dhe veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, teksa Kokalli për veprën penale “Marrëveshja për të kryer veprën penale Vrasje e rëndë.”