Vjosa Osmani takim ‘kokë më kokë’ me Presidentin e KE, zbardhen detaje nga biseda

3 Dhjetor 2023, 21:42 / KOSOVA ALFA PRESS

Vjosa Osmani takim ‘kokë më kokë’ me Presidentin e

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Osmani ka shkruar në rrjetin social X, se me von der Leyen ka biseduar mbi përafrimin e Kosovës me Bashkimin Evropian.

“Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e Komisionit Evropian Ursula vonder Leyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë Republikën e Kosovës me BE-në”, shkruan Osmani.

Po ndodh...